Tenisový klub Tilia

Naše tenisová škola TK TILIA působí v Brně již od roku 1993. Od té doby zde vyrostlo několik úspěšných výkonnostních i vrcholových tenistů. Nejúspěšnější z nich získali několik medailových umístění na mistrovstvích republiky i na mezinárodních turnajích. Trénujeme ve sportovním areálu v Kohoutovicích. V současné době navštěvuje naše kurzy více než 100 dětí. Zaměřujeme se jak na trénování závodních hráčů ve věku od 5 do 18 roků, tak i na organizaci tenisových kroužků pro děti věnující se tenisu na rekreační úrovni.

Nábor do tenisové školičky probíhá celoročně. Děti se ve věku od 5 do 7 let připravují v malých skupinkách formou tzv. minitenisu. Přibližně po jednom roce přípravy se podle zájmu dítěte a rodičů začnou zájemci o závodní tenis připravovat individuálnější formou, zájemci o rekreační tenis pokračují v přípravě ve skupinách.

Družstva TK TILIA se účastní soutěží pořádaných Českým tenisovým svazem. V současné době máme celkem deset družstev v kategoriích dorostu, starších žáků, mladších žáků, babytenisu a minitenisu.

Činnost našeho klubu finančně podporuje statutární město Brno a Jihomoravský kraj.


Aktuality
Tradiční turnaj rodin

V sobotu 6. října jsme oficiálně ukončili venkovní klubové dění, a to tradičním turnajem rodin. Opět se sešla velká konkurence a rodiče i děti podávali výborné výkony. Nakonec 1. místo obsadili sourozenci Áďa Ždánská a Adam Ždánský, kteří ve finále porazili rodinu Kopečných, třetí místo obsadili Lipovští, kteří v nervy drásající bitvě udolali v tie-breaku Florovi. 


Poslední turnaj letní sezony 2018

O víkendu skončila letní sezona. Hráči měli letos na venkovních kurtech poslední možnost předvést svůj um. Toho využili i Ondra Mareček a Filip Smílek, kteří vyrazili na turnaj starších žáků do Břeclavi, kde společně vyhráli celý turnaj ve čtyřhře. Ondra k tomu přidal i 3. místo ze dvouhry. K hezkému zakončení sezony gratulujeme :)


přípravný turnaj

V sobotu 22.9.2018 jsme uspořádali přípravný turnaj v minitenisu a babytenisu.

Kategorii minitenisu vyhrál Marek Zábrša, před Kubou Kvasničkou a Miou Domaniža. 

V babytenise vyhrála Sofča Florová, před Marťou Hálovou a Adriankou Němčanskou.

Všichni zúčastnění podávali pěkné tenisové výkony a zaslouží si velkou pochvalu!

zobrazit všechny novinky