Tenisový klub Tilia

Naše tenisová škola TK TILIA působí v Brně již od roku 1993. Od té doby zde vyrostlo několik úspěšných výkonnostních i vrcholových tenistů. Nejúspěšnější z nich získali několik medailových umístění na mistrovstvích republiky i na mezinárodních turnajích. Trénujeme ve sportovním areálu v Kohoutovicích. V současné době navštěvuje naše kurzy více než 100 dětí. Zaměřujeme se jak na trénování závodních hráčů ve věku od 5 do 18 roků, tak i na organizaci tenisových kroužků pro děti věnující se tenisu na rekreační úrovni.

Nábor do tenisové školičky probíhá celoročně. Děti se ve věku od 5 do 7 let připravují v malých skupinkách formou tzv. minitenisu. Přibližně po jednom roce přípravy se podle zájmu dítěte a rodičů začnou zájemci o závodní tenis připravovat individuálnější formou, zájemci o rekreační tenis pokračují v přípravě ve skupinách.

Družstva TK TILIA se účastní soutěží pořádaných Českým tenisovým svazem. V současné době máme celkem deset družstev v kategoriích dorostu, starších žáků, mladších žáků, babytenisu a minitenisu.

Činnost našeho klubu finančně podporuje statutární město Brno a Jihomoravský kraj.


Aktuality
úspěšný turnaj starších žáků

Na začátku letní sezony se velice daří starším žákům. To se potvrdilo na víkendovém turnaji pořádaným klubem Tesla Brno. Dvouhru starších žáků suveréně ovládl Ondra Mareček, který ztratil za celý turnaj pouze 8 gamů! Dobře ho doplnil Filip Smílek, který si veze 3. místo.

Mezi děvčaty byla úspěšná Míša Bukvaldová, která vyhrála se svojí spoluhráčkou čtyřhru a ve dvouhře to dotáhla do finále, kde bohužel prohrála. Míšu doplnila Áďa Ždánská, která zopakovala výsledek z minulého týdne a probojovala se do finále čtyřhry.


letní sezona je tu

O víkendu odstartovaly první venkovní turnaje a hned přinesli našim svěřencům úspěchy. Na Kraví hoře se hrál turnaj mladších žákyň, který se podařil Káje Čižmárové, když prošla do finále dvouhry a ve čtřhře obsadila 3. místo. Dařilo se i Sašce Richtrové, která na stejném turnaji vybojovala 3. místo ve čtyřhře.

V Břeclavi se konal turnaj starších žákyň, kde si na úvod venkovní sezony připsala Áďa Ždánská finálovou účast ve čtyřhře.

K pěkným výsledkům gratulujeme :)


Velikonoční úspěchy na turnajích

I o velikonočních svátcích vyrazili naši svěřenci na turnaje, a to po celé Moravě. Míša Bukvaldová vyjela do Frýdku na turnaj dorostenek, kde vybojovala pěkné 3. místo. O kousek dál, v Havířově hrála Terka Slováčková svůj první turnaj v zimní letošní zimní sezóně a hned z toho bylo 3. místo ve dvouhře a 2. místo ve čtyřhře. 

V mladších žákyních se dařilo Kaji Čižmárové, která ve Znojmě vyhrála turnaj ve čtyřhře a ve dvouhře vybojovala 3. místo. V pěkných výkonech pokračovala i Saša Richterová, která v posledních týdnech přiváží z každého turnaje umístění na "bedně". Nejinak tomu bylo na turnaji v Kyjově, odkud si Saša veze pěkné 3. místo ze čtyřhry.

Gratulujeme k povedeným výkonům holky!

zobrazit všechny novinky