Tenisový klub Tilia

Naše tenisová škola TK TILIA působí v Brně již od roku 1993. Od té doby zde vyrostlo několik úspěšných výkonnostních i vrcholových tenistů. Nejúspěšnější z nich získali několik medailových umístění na mistrovstvích republiky i na mezinárodních turnajích. Trénujeme ve sportovním areálu v Kohoutovicích. V současné době navštěvuje naše kurzy více než 100 dětí. Zaměřujeme se jak na trénování závodních hráčů ve věku od 5 do 18 roků, tak i na organizaci tenisových kroužků pro děti věnující se tenisu na rekreační úrovni.

Nábor do tenisové školičky probíhá celoročně. Děti se ve věku od 5 do 7 let připravují v malých skupinkách formou tzv. minitenisu. Přibližně po jednom roce přípravy se podle zájmu dítěte a rodičů začnou zájemci o závodní tenis připravovat individuálnější formou, zájemci o rekreační tenis pokračují v přípravě ve skupinách.

Družstva TK TILIA se účastní soutěží pořádaných Českým tenisovým svazem. V současné době máme celkem deset družstev v kategoriích dorostu, starších žáků, mladších žáků, babytenisu a minitenisu.

Činnost našeho klubu finančně podporuje statutární město Brno (30 000 + 80 000 v roce 2019) a Jihomoravský kraj.


Aktuality
Únorové úspěchy Káji a Kuby

Velmi spokojená může být Kája Čižmárová po turnaji starších žákyň ve Znojmě. Vyhrála dvouhru i čtyřhru a to bez ztráty setu.

Dařilo se i Kubovi Goldmanovi, který vyrazil na turnaj dorostu na kurty Tenis Cibulka, kde vyhrál společně se svým spoluhráčem čtyřhru a ve dvouhře si připsal cenný "skalp" duhého nasazeného hráče a probojoval se do semifinále.


Úspěchy Káji a Kuby

Pěkné výsledky z turnajů zaznamenali Kája Čižmárová a Kuba Goldman. Kája na domácím turnaji starších žákyň došla do semifinále dvouhry a finále čtyřhry a Kuba Goldman si připsal semifinálové účasti ze dvouhry i čtyřhry na turnaji dorostenců ve Zruči nad Sázavou a potvrdil tak svoji dlouhodobou dobrou formu, když na posledních třech turnajích vždy došel ve dvouhře i čtyřhře minimálně do semifinále.


dorostenci v Jihlavě

Pěkné výsledky za sebou mají, z uplynulého víkendu z turnaje dorostu konaném v Jihlavě, Ondra Mareček, Filda Smílek a Kuba Goldman. Ondra s Fildou vyhráli spolu soutěž ve čtyřhře. Doplnil je Kuba, který vyhrál dvě kola ve dvouhře a ve čtyřhře si došel se svým spoluhráčem pro 3. místo.

 

zobrazit všechny novinky