Tenisový klub Tilia

Naše tenisová škola TK TILIA působí v Brně již od roku 1993. Od té doby zde vyrostlo několik úspěšných výkonnostních i vrcholových tenistů. Nejúspěšnější z nich získali několik medailových umístění na mistrovstvích republiky i na mezinárodních turnajích. Trénujeme ve sportovním areálu v Kohoutovicích. V současné době navštěvuje naše kurzy více než 100 dětí. Zaměřujeme se jak na trénování závodních hráčů ve věku od 5 do 18 roků, tak i na organizaci tenisových kroužků pro děti věnující se tenisu na rekreační úrovni.

Nábor do tenisové školičky probíhá celoročně. Děti se ve věku od 5 do 7 let připravují v malých skupinkách formou tzv. minitenisu. Přibližně po jednom roce přípravy se podle zájmu dítěte a rodičů začnou zájemci o závodní tenis připravovat individuálnější formou, zájemci o rekreační tenis pokračují v přípravě ve skupinách.

Družstva TK TILIA se účastní soutěží pořádaných Českým tenisovým svazem. V současné době máme celkem deset družstev v kategoriích dorostu, starších žáků, mladších žáků, babytenisu a minitenisu.

Činnost našeho klubu finančně podporuje statutární město Brno (23 000 + 100 000 v roce 2020) a Jihomoravský kraj (100 000 v roce 2020).


Aktuality
Filda a Kája kousek od vítězství na turnajích

Filda Smílek absolvoval turnaj dorostu v Komíně, kde si vedl úspěšně. Ve dvouhře došel bez ztráty setu do semifinále, kde bohužel prohrál a ve čtyřhře se probojoval až do finále, kde ho od vítězství dělily pouhé dva body. Dařilo se i Kubovi Goldmanovi, který uhrál dvě kola ve dvouhře.

Úspěšný turnaj má za sebou i Kája Čižmárová, která se na turnaji starších žákyň v Blansku probojovala do finále dvouhry, kde o kousek prohrála a ze čtyřhry si veze 3. místo.


Kubovo vítězné tažení v Krnově

Povedený turnaj má za sebou Kuba Goldman. Vydal se na turnaj dorostu v Krnově a zcela ho ovládl, když vyhrál dvouhru i čtyřhru!

Jen tak dál Kubo!


Míša v Olomouci

Hned o prvním prázdninovém víkendu vyrazila Míša Bukvaldová na turnaj dorostenek do Olomouce a dařilo se jí. Ve dvouhře obsadila 3. místo a ve čtyřhře spolu se svojí spoluhráčkou nenašly přemožitelky a zvítězily.

zobrazit všechny novinky