Tenisový klub Tilia

Naše tenisová škola TK TILIA působí v Brně již od roku 1993. Od té doby zde vyrostlo několik úspěšných výkonnostních i vrcholových tenistů. Nejúspěšnější z nich získali několik medailových umístění na mistrovstvích republiky i na mezinárodních turnajích. Trénujeme ve sportovním areálu v Kohoutovicích. V současné době navštěvuje naše kurzy více než 100 dětí. Zaměřujeme se jak na trénování závodních hráčů ve věku od 5 do 18 roků, tak i na organizaci tenisových kroužků pro děti věnující se tenisu na rekreační úrovni.

Nábor do tenisové školičky probíhá celoročně. Děti se ve věku od 5 do 7 let připravují v malých skupinkách formou tzv. minitenisu. Přibližně po jednom roce přípravy se podle zájmu dítěte a rodičů začnou zájemci o závodní tenis připravovat individuálnější formou, zájemci o rekreační tenis pokračují v přípravě ve skupinách.

Družstva TK TILIA se účastní soutěží pořádaných Českým tenisovým svazem. V současné době máme celkem deset družstev v kategoriích dorostu, starších žáků, mladších žáků, babytenisu a minitenisu.

Činnost našeho klubu finančně podporuje statutární město Brno a Jihomoravský kraj.


Aktuality
Starší žákyně ve Šlapanicích

Hned tři naše hráčky se účastnily turnaje starších žákyň ve Šlapanicích. A všechny tři se umístily na "bedně".

Nejúspěšnější byla Kája Čižmárová, která vyhrála se svojí spoluhráčkou turnaj ve čtyřhře. Áďa Ždánská společně se Sašou Richterovou obsadily ve čtyřhře 3. místo a ve dvouhře postoupily do čtvrtfinále.


zimní přebory Jihomoravského kraje staršího žactva a úspěchy mladších žákyň

Na přeborech staršího žactva se z našich hráčů dařilo nejvíc Fildovi Smílkovi, který se ve dvouhře probojoval do čtvrtfinále a ve čtyřhře vybojoval 3. místo.

Ve stejném čase jsme pořádali turnaj mladších žákyň, kde Saša Richterová došla do finále dvouhry, kde bohužel prohrála a stejný výsledek uhrála i ve čtyřhře. Svůj první turnajový debut mezi mladšími žákyněmi si připsaly Sofča Florová a Gabča Burgetová. Úspěšnější byla Sofča, která postoupila do druhého kola. Gabče k postupu do druhého kola chyběl jen kousíček.

Fildo a holky gratulujeme k pěkným úspěchům :)


Fildovo vítězné tažení a Saša ve finále

Hned týden po turnaji dorostu jsme pořádali turnaj starších žáků a žákyň. Mezi žáky byl turnaj zcela v řezii Fildy Smílka, který zvítězil ve dvouhře i čtyřhře. Mezi žákyněmi se prosadila nejlépe Míša Bukvaldová, která obsadila pěkné 3. místo ve dvouhře, když ji finále uniklo o pár vyhraných balonků. 

Ve stejném čase se konal i turnaj mladších žákyň v Líšni, na kurtech TC-MJ, kde si pěkný úspěch připsala Saša Richterová, když ve čtyřhře došla až do finále. Potvrdila tak stoupající výkonnost posledních týdnů. 

zobrazit všechny novinky